História

Aby sme pochopili jedinečnosť a unikátnosť šperkov z Muránskeho skla, prenesme sa do histórie. Ostrov Murano sa nachádza necelé 2 kilometre severne od Benátok.

Benátky, a s nimi aj ostrovy v benátskej lagúne, boli vďaka svojej polohe od dávna významným prienikom medzi východnou a západnou kultúrou a obchodom. Rozmach sklárskej éry sa datuje začiatkom 13. storočia, aj keď prvé zmienky o artefaktoch vyrobených z Benátskeho skla siahajú do 9. storočia. Kvôli početným požiarom zapríčineným sklárskymi pecami, boli všetci benátsky sklári sústredení na ostrove Murano, kde im ako jediným "nešľachticom" prináležali rôzne výsady. Bolo im umožnené sa ozbrojiť dvoma dýkami, prípadne nosiť meč tak, ako taliansky šľachtici, alebo vydávať svoje dcéry za aristokratov.

Samotné majstrovstvo práce a spomenuté výsady dotvárajú celkový obraz o váženosti sklárov. Trend fúkaného skla sa postupne rozširoval po celom Taliansku hlavne v 15. a 16. storočí, kedy sa Muránske sklo stalo jedným z najvyhľadávanejších artiklov.

Avšak ostatné sklárske dielne (napr. vo Florencii, Neapole, na Sicílii atď.) nedosahovali kvality ani úspechu sklárov z Murana, keďže títo pod hrozbou trestu (často aj trestu smrti) nesmeli prezradiť tajomstvo výroby ba dokonca mali zakázané z ostrov Murano opúšťať. V tom čase na ostrove sídlilo okolo 8000 sklárov a ich majstrovstvo sa dedilo z pokolenia na pokolenie.

Jedinečné spracovanie, farebnosť a unikátnosť každého diela majstrov sklárov, hlavne šperkov, boli určené pre najbohatšiu vrstvu a boli klasifikované ako luxusný tovar. A tento punc si Muránske šperky zachovávajú až do dnešných dní.

Aj vy sa môžete stať majteľom týchto originálov a v duchu sa preniesť do obdobia ich vzniku.

Výroba

Dodnes majstri sklári z Murana používajú pri výrobe stáročné techniky. Ručná práca, kvalitné spracovanie a materiály ako zlato a striebro zaručujú originalitu a nezameniteľnosť. Každý šperk má svoj certifikát, ktorý zaručuje pôvod, použité komponenty a tradičný spôsob výroby. Každá žena je originálna a preto si zaslúži unikátny šperk ;)Vyberte si z ponuky šperkov


Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop